Transjet Global Lojistik

Lojistik Ve Parsiyel Ürün Taşımacığılında Paketlemenin Önemi

Lojistik Ve Parsiyel Ürün Taşımacığılında Paketlemenin Önemi

Parsiyel taşıma süreci, genellikle bir ürünün satıcıdan son kullanıcıya kadar taşınmasını kapsar. Bu tür parsiyel yüklemelerde, taşınan ürüne zarar gelmemesi için dikkatli bir paketleme işlemi oldukça önemlidir.

Parsiyel taşıma süreci, genellikle bir ürünün satıcıdan son kullanıcıya kadar taşınmasını kapsar. Bu tür parsiyel yüklemelerde, taşınan ürüne zarar gelmemesi için dikkatli bir paketleme işlemi oldukça önemlidir.

Parsiyel yükleme, farklı müşterilerin farklı boyut ve çeşitlerdeki yüklerinin aynı araca yüklenerek adreslerine dağıtılması anlamına gelir. Bu nedenle, Transjet Ailesi olarak, pek çok ürünün bir arada zarar görmeden yüklenebilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bu noktada, müşterilerden ve satıcılardan beklediğimiz en önemli şey, gönderilecek ürünlerin uygun şekilde paketlenmesidir. 25 yıllık tecrübemiz sayesinde, çok kötü paketlemeler gördük ve bu durum, ürünün üreticisi için de, satın alan müşteri için de büyük bir zarara yol açıyor. Paketleme, ürünü taşınırken zarar göreceğini adeta bağıran bir unsur haline getiriyor.

Sonuç olarak, lojistik firmaları genellikle suçlu olarak gösteriliyor. Ürün taşınırken zarar gördüğüne dair yorumlar yapılıyor ve üretici sorumluluktan sıyrılıyor. Müşteri ise faturayı lojistik firmasına kesiyor. Oysaki güzel, özenli, uygun ve yeterli bir paketleme, lojistikte meydana gelebilecek zararların %90’ını azaltabilir. Burada müşteri ve satıcının yapması gereken, biraz masraf ve zaman harcayarak, daha sonra ortaya çıkabilecek daha büyük maddi ve manevi zararları önemsemek ve buna göre hareket etmektir.

Transjet Ailesi olarak, ürünleriniz depoya geldiğinde ambalajlarını kontrol eder ve taşımaya uygun olup olmadığını sisteme kaydederiz. Ardından, yükün sahibi olan satıcı ve müşterimize gerekli bilgilendirme ve uyarıları yaparız. Bununla birlikte, yükleme talebi geldiğinde, mümkün olduğunca yükün ambalajına destek verip yükleme yaparız, ancak zarar riskini azaltmak için ürünlerin depomuza gelmeden önce mutlaka uygun şekilde ambalajlanması gerekmektedir. İnegöl merkezli bir lojistik firması olarak, Türkiye’nin her ilinden depomuza yük gelmekte ve ambalajları kontrol edilmektedir. Eğer yeterli bir paketleme yapılmazsa, ürünler bile bize gelmeden zarar görebilir.

Müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak ve ürünlerinizi güvenli bir şekilde taşımak için titizlikle çalışıyoruz. Ambalajlama konusundaki önemimizi vurgulamak ve müşterilerimizin ve satıcılarımızın bu konuda gerekli özeni göstermelerini sağlamak için çaba sarf ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Transjet Global Lojistik

1990 Yılında Bursa’nın İnegöl ilçesinde iş hayatına mobilya üretimi ve ihracatı ile başlayan firmamız, 10 yıllık bir süreden sonra lojistik alanı üzerine doğan gerekliliklerle şirketin ana faaliyet alanını Lojistik Sektörüne yöneltmiş ve mobilya üretimini de devam ettirmiştir.

×

 

Merhaba!

Aşağıdaki kişilerden birini seçerek destek alabilirsiniz!

× Ücretsiz Whatsapp Destek Hattı